مسیر فعلی شما:
مقاله

صفحه اصلیمحصولات منابع آزمون دكتريقوانین و مقرراتدرباره ماتماس با ما
عضویت در خبرنامه


اخبار تخصصي دكتری

خبر :: کلاهبرداری از متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور
کلاهبرداری از متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور
با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان مدیر موسسه ای که به بهانه فراهم کردن پذیرش و اعزام افراد متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور از آنان کلاهبرداری می کرد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران سرهنگ" ستار خسروی" گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری موسسه ای از وی در قالب ثبت نام در یکی از دانشگاه های خارج از کشور، موضوع تحت بررسی ویژه و تخصصی این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که این شهروند جهت انجام مراحل ثبت نام در دانشگاه ویرجیانای کانادا به موسسه مذکور مراجعه و اقدام به تنظیم قرارداد و واریز مبلغ 60 میلیون ریال به حساب موسسه واریز کرده است.

خسروی افزود: در ادامه بررسی ها معلوم شد موسسه مذکور با گذشت چند ماه از گذشتن قرار داد نه تنها هیچ اقدامی در جهت پذیرش شاکی در دانشگاه مذکور انجام نداده بلکه با ارسال ایمیلی جعلی باعث رد شدن تقاضای شاکی در دانشگاه شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در این خصوص پرونده ای تنظیم و در ابتدای امر طی استعلام های انجام شده معلوم گردید موسسه مذکور فاقد مجوزفعالیت بوده و بدون مجوز و کاملا غیر قانونی اقدام به فریب افراد متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و کلاهبرداری از آنان می کرده است.

خسروی عنوان داشت با تکمیل شدن تحقیقات کارآگاهان این پلیس با هماهنگی مقام قضایی مدیر این موسسه را دستگیر کردند که وی پس از مواجه شدن با اسناد و مدارک جمع آوری شده به بزه انتسابی و کلاهبرداری از این طریق اعتراف کرد.

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد گفت: به شهروندان توصیه می کنیم بدون تحقیق و مطالعه و عدم کسب اطمینان از هویت و اعتبار شرکت ها و موسسات با آنان وارد قرارداد نشوند و سرمایه های خود را به راحتی در اختیار آنان نگذارند. 

 

موسسه خيريه نور مبينتصاویر متحرک پایین 2تصاویر متحرک پایین 4تصاویر متحرک پایین 1تصاویر متحرک پایین 3

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه IranPhD.com می باشد پرده زبرا يو پي اس چاپ آنلاين لباسشویی