مسیر فعلی شما:
مقاله

صفحه اصلیمحصولات منابع آزمون دكتريقوانین و مقرراتدرباره ماتماس با ما
عضویت در خبرنامه


اخبار تخصصي دكتری

خبر :: دانشجویان کدام کشورها به آمریکا می‌روند
دانشجویان کدام کشورها به آمریکا می‌روند

تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه‌های ایالات متحده در سال 2013 - 2014 به رقم بی‌سابقه 900 هزار نفری رسید. گسترش این پدیده باعث سه برابر شدن سهم این دانشجویان از اقتصاد آمریکا در 15 سال اخیر شده است. دو کشور پرجمعیت جهان در صدر فهرست قرار دارند.
با توجه به آمارهای نهادی مسئول، تعداد دانشجویان خارجی پذیرش شده در دانشگاه‌های آمریکا در سال تحصیلی 2013 - 2014 به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به 900 هزار نفر رسید. نکته جالب سهم بالای چینی‌ها در این باره و سبقت تند آنها از هندی‌ها در سال‌های اخیر است. تقریباً از هر سه دانشجوی خارجی یکی چینی و تقریباً از هر هشت دانشجو یکی هندی است. نمودار شماره یک در زیر، این افزایش را نشان می‌دهد.

در این سال تحصیلی تعداد دانشجویان ثبت نام کرده خارجی در دانشگاه‌های آمریکا 66408 نفر افزایش یافته که سهم چینی‌ها و سعودی‌ها در این افزایش 73 درصد است. هند، برزیل، ایران و کویت نیز روی هم رفته افزایشی 18 درصدی را به خود اختصاص داده‌اند. نمودار شماره دو، سهم هر کشور از دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در آمریکا را نشان می‌دهد.

جمعیت دانشجویان چینی در دانشگاه‌های آمریکا در سال تحصیلی 2013 - 2014 به حدود 275 هزار نفر رسیده است که افزایش 17 درصدی نسبت یه سال قبل از آن را نشان می‌دهد. دانشجویان هندی نیز با افزایش تعداد 6 درصدی نسبت به سال قبل از آن به 106673 نفر رسیده‌اند. این در حالی است که تعداد آنها بعد از رکورد 105هزار نفری در سال 2009 - 2010 طی سه سال بعد هر سال کمتر شده بود. به این ترتیب تعداد دانشجویان چینی و هندی در دانشگاه‌های آمریکا از سال 2000 تاکنون به ترتیب پنج برابر و دو برابر شده است. (نمودار شماره سه)

در سال 1998 - 1999 چین بزرگترین کشور فرستنده دانشجو به ایالات متحده شده است و در دو سال بعد نیز وضعیت همین گونه بوده است. از سال 2001 - 2002 هند به صدر این فهرست رسید و این وضعیت تا سال 2008 - 2009 حفظ شد و بعد از آن بار دیگر کشور اول در فرستادن دانشجو به آمریکا شدند.

اصلی‌ترین کشورهای فرستنده دانشجو به آمریکا یعنی چین، هند و کره جنوبی روی هم رفته سهمی پنجاه درصدی دارند و (جدول شماره یک)

اکنون دانشگاه نیویورک، دانشگاه اول در میزبانی از دانشجویان خارجی است و این در حالی است که در دوازده سال گذشته، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی چنین موقعیتی داشته است. بعد از آن هم دانشگاهی در ایالت ایلینویز و دانشگاه کلمبیا قرار دارند. در واقع سه ایالت کالیفرنیا، نیویورک و تگزاس روی هم رفته پذیرای 32 درصد دانشجویان خارجی هستند.

سهم هزینه دانشجویان خارجی در اقتصاد آمریکا نیز در 15 سال گذشته سه برابر شده و شهریه پرداختی، هزینه خوابگاه، کتاب، مسافرت و سایر هزینه‌های آنها از 9 میلیارد دلار به 27 میلیارد دلار رسیده است. تصویر شماره یک نیز سهم منابع مختلف در تهیه شدن این هزینه‌ها را نشان می‌دهد. 

 

موسسه خيريه نور مبينتصاویر متحرک پایین 2تصاویر متحرک پایین 4تصاویر متحرک پایین 1تصاویر متحرک پایین 3

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه IranPhD.com می باشد پرده زبرا يو پي اس چاپ آنلاين لباسشویی